Wiadomości

 • Urodzenie dziecka w toalecie zakończone tragedią. Kobieta usłyszała wyrok

  Urodzenie dziecka w toalecie zakończone tragedią. Kobieta usłyszała wyrok

  W wyniku dramatycznego incydentu, który miał miejsce w lutym 2023 roku w jednej z miejscowości na południu powiatu tarnowskiego, młoda kobieta została skazana na karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności przez tarnowski sąd. Incydent ten wstrząsnął społecznością, gdy kobieta, będąc sama w domu, urodziła dziecko w muszli klozetowej, co doprowadziło do śmierci noworodka…. Czytaj dalej!

 • Rozpoczynają się zapisy na letnie półkolonie dla uczniów tarnowskich szkół

  Rozpoczynają się zapisy na letnie półkolonie dla uczniów tarnowskich szkół

  Wakacyjne półkolonie to nie tylko czas rozrywki dla dzieci, ale także okazja do zdobywania nowych umiejętności, rozwijania zainteresowań i nawiązywania przyjaźni. Dlatego też nabór na letnie aktywności dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, to wydarzenie, które warto wykorzystać. Korzyści z udziału w półkoloniach Rozwój społeczny: Dzieci mają szansę spotkać rówieśników spoza… Czytaj dalej!

 • Przekaż 1,5% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego – wsparcie dla tarnowskich inicjatyw

  Przekaż 1,5% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego – wsparcie dla tarnowskich inicjatyw

  Przypominamy, że możesz wesprzeć organizacje pożytku publicznego, przekazując półtora procenta swojego podatku. To proste działanie, które może mieć znaczący wpływ na rozwój lokalnych inicjatyw i projekty. Wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji, którą chcesz wesprzeć, w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego. Termin składania rozliczeń podatkowych za 2023 rok upływa 30 kwietnia. Wsparcie dla Organizacji Pożytku Publicznego… Czytaj dalej!

 • Daj Życie, Zostań Bohaterem – Oddaj Krew!

  Daj Życie, Zostań Bohaterem – Oddaj Krew!

  W środę, 24 kwietnia, Dom Kultury Westerplatte będzie miejscem, gdzie serca odważnych ludzi złączą się w szlachetnym celu – ratowaniu życia poprzez oddanie krwi. Ruchomy punkt krwiodawstwa zaprasza wszystkich, którzy chcą podzielić się darem życia, do udziału w tej nobliwej akcji. Rejestracja będzie trwała do godziny 11:30. Dlaczego warto oddawać krew? Oddawanie krwi to akt… Czytaj dalej!

 • Letnia przygoda na półkoloniach 2024

  Letnia przygoda na półkoloniach 2024

  Wtorek, 23 kwietnia, to początek naboru na półkolonie organizowane w tarnowskich szkołach podstawowych podczas tegorocznych wakacji. Zajęcia, prowadzone przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, odbędą się w dziesięciu placówkach, oferując dzieciom letnią przygodę pełną atrakcji. Dla kogo przeznaczone? Półkolonie są adresowane do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z Tarnowa lub uczęszczających do szkół mających… Czytaj dalej!

 • Weekendowe przygody w planetarium

  Weekendowe przygody w planetarium

  Wciągająca podróż przez wszechświat Pasaż Odkryć zaprasza do udziału w kolejnych fascynujących projekcjach w ich Planetarium już w nadchodzący weekend, 6 i 7 kwietnia. To doskonała okazja dla wszystkich miłośników kosmosu i nauki, aby zagłębić się w tajemnice wszechświata. Podczas lekcji uczestnicy będą mieli szansę odkryć fascynujące aspekty kosmosu, w tym tajemnice ukryte poza galaktyką…. Czytaj dalej!

 • Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany dzięki interwencji mieszkańca – okazał się być poszukiwanym przez sąd

  Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany dzięki interwencji mieszkańca – okazał się być poszukiwanym przez sąd

  Dzięki czujności jednego z mieszkańców powiatu tarnowskiego, pijany rowerzysta, który stwarzał zagrożenie na drodze publicznej, został zatrzymany przez policję. Okazało się, że 26-letni mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Szczegóły zdarzenia W Burzynie (gm. Tuchów), jeden z kierowców zauważył nietrzeźwego rowerzystę, który niezdarnie poruszał się po drodze, narażając siebie i innych… Czytaj dalej!

 • Tarnowianka udaremniła próbę wyłudzenia 400 tys. zł

  Tarnowianka udaremniła próbę wyłudzenia 400 tys. zł

  Tarnowska policja donosi o udanej interwencji, podczas której 54-letnia kobieta sprytnie zapobiegła próbie wyłudzenia pieniędzy przez fałszywego policjanta. Incydent ten ukazał szczególną inwencję tarnowianki w obliczu oszustwa. Szczegóły Zdarzenia 54-letnia mieszkanka Tarnowa została dwukrotnie nagabywana przez telefonicznych oszustów, którzy próbowali wyłudzić od niej pieniądze. Za pierwszym razem szybko rozłączyła się, za drugim jednak postanowiła stanąć… Czytaj dalej!

 • Od sierpnia mieszkańcy Tarnowa zapłacą więcej za wywóz śmieci

  Od sierpnia mieszkańcy Tarnowa zapłacą więcej za wywóz śmieci

  Sprawdź Uchwała podnosząca opłaty za śmieci została przyjęta przez radnych z Tarnowa. Stawka będzie wynosić 30 złotych od posegregowanych śmieci. Osoby, które nie segregują śmieci będą musiały zapłacić prawie dwa razy tyle. Już od kilku miesięcy rozmawiano o podwyżkach. Opłata wynosząca 24 zł, które została ustanowiona na początku 2021 roku była zbyt niska. Jeśli stawka… Czytaj dalej!

 • Niezwykła wystawa z okazji 150. urodzin Jana Szczepanika

  Niezwykła wystawa z okazji 150. urodzin Jana Szczepanika

  Tarnowskie Muzeum Historii Tarnowa i Regionu postanowiło uczcić 150. rocznicę urodzin Jana Szczepanika wystawą zatytułowaną “Jan Szczepanik – geniusz, wynalazca, konstruktor”. Część eksponatów pochodzi z prywatnych zbiorów Barbary i Mieczysława Czosnyków, niektóre zaś zostały użyczone przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Fundację im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Sprawdź Jakie prace można… Czytaj dalej!