Legendarny Lady Pank na Juwenaliach Akademii dla Tarnowa

Strona główna » Wiadomości » Legendarny Lady Pank na Juwenaliach Akademii dla Tarnowa

Juwenalia Akademii dla Tarnowa obiecują być niezwykle ekscytujące w tym roku, a wszystko za sprawą legendarnej grupy rockowej – Lady Pank. Autorzy takich przebojów jak „Kryzysowa narzeczona” czy „Zamki na piasku” zabiorą nas w muzyczną podróż na kampusie Akademii Tarnowskiej w sobotę, 25 maja. To wydarzenie nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich miłośników dobrej muzyki.

Głosy fanów i wsparcie władz

Decyzja o zaproszeniu Lady Pank jest efektem studenckiej ankiety, w której prawie 20 procent spośród ponad 2000 głosujących wybrało właśnie ten zespół. Krystian Niziołek, przewodniczący samorządu studenckiego AT, podkreśla, że wsparcie ze strony władz Uczelni, zwłaszcza Pani Rektor, było kluczowe w realizacji tego wydarzenia.

Rektor Akademii Tarnowskiej, dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. AT, serdecznie zachęca wszystkich do wzięcia udziału w tej niezwykłej zabawie na kampusie. Lady Pank, założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza, to nie tylko ikona polskiej sceny rockowej, ale także zespół, który od lat dostarcza niezapomnianych przeżyć swoim fanom.

Największe hity, takie jak „Mniej niż zero”, „Tańcz głupia, tańcz” czy „Sztuka latania”, stały się częścią polskiej kultury muzycznej na stałe. Zespół wydał ponad 20 płyt, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia, w tym kilka platynowych płyt oraz Bursztynowego Słowika. Ich koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle, które trwają blisko dwie godziny i wypełnione są same przebojami.

Podczas Juwenaliów Akademii dla Tarnowa, Lady Pank będzie miało godnych supportów w postaci tarnowskich zespołów: Time oraz Zorza. Wstęp na koncert będzie całkowicie darmowy, więc warto już teraz zaznaczyć tę datę w kalendarzu i przygotować się na niezapomnianą noc pełną rockowej energii.