Kultura

 • Kolorowa wiosenna zabawa w Alfa Club Tarnów: Flower Night i inne nocne szaleństwa

  Kolorowa wiosenna zabawa w Alfa Club Tarnów: Flower Night i inne nocne szaleństwa

  Alfa Club Tarnów to nie tylko klub, to miejsce, gdzie wiosenne imprezy nabierają wyjątkowego blasku. Położony przy ulicy Staszica, klub przyciąga nie tylko mieszkańców Tarnowa, ale także gości z okolicznych miejscowości, stając się prawdziwą mekką dla miłośników nocnych eskapad. Flower Night: Noc pełna kolorów i muzyki W minioną sobotę 6 kwietnia klub przyjął niezwykle kolorowy… Czytaj dalej!

 • „W Ogień” – Koncert Skubas Duet Akustycznie

  „W Ogień” – Koncert Skubas Duet Akustycznie

  11 maja, Amfiteatr Letni stanie się miejscem wyjątkowego muzycznego wydarzenia – koncertu Skubas Duet Akustycznie „W Ogień”. Przedsprzedaż biletów rozpocznie się 9 kwietnia, a na scenie usłyszymy największe przeboje oraz premierowe utwory z nowego albumu. Na koncercie nie zabraknie znanych i lubianych singli takich jak “Co i tak nadejdzie”, “Rdza” oraz “W Ogień”. Album „W… Czytaj dalej!

 • Wyjątkowe Spotkanie z Virtuozem Gitary Klasycznej – Recital Marcina Dylli

  Wyjątkowe Spotkanie z Virtuozem Gitary Klasycznej – Recital Marcina Dylli

  W niedzielę, 21 kwietnia, miłośnicy muzyki klasycznej będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – recitalu Marcina Dylli, jednego z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych naszych czasów. Koncert odbędzie się o godzinie 18:00 w sali koncertowej przy ul. Lippóczego. Sława i talent Marcin Dylla, laureat licznych nagród muzycznych, jest postacią niezwykle szanowaną w świecie muzyki klasycznej. Przez… Czytaj dalej!

 • Wystawa Malarstwa Anny Borcz: „Tanecznym Krokiem” przez Świat Sztuki

  Wystawa Malarstwa Anny Borcz: „Tanecznym Krokiem” przez Świat Sztuki

  W najbliższy czwartek, 11 kwietnia, w Galerii Hortar (ul. Legionów 32) o godzinie 17:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – wernisaż wystawy malarstwa Anny Borcz pod tytułem „Tanecznym Krokiem”. To nie tylko okazja do podziwiania artystycznych dzieł, ale także możliwość wylosowania jednego z obrazów. Spotkanie z artystką Anna Borcz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i… Czytaj dalej!

 • „Oddychając Górami” – wystawa fotografii Krzysztofa Madeja

  „Oddychając Górami” – wystawa fotografii Krzysztofa Madeja

  Od piątku 5 kwietnia do końca miesiąca, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, przy ul. Krzyskiej 116, staje się miejscem spotkania z majestatem gór. W godzinach pracy biblioteki, zapraszamy do podziwiania wystawy fotografii Krzysztofa Madeja „Oddychając górami”. Ekspozycja składa się z 14 barwnych fotografii, ukazujących niezwykłe krajobrazy górskie. Większość z nich została uchwycona w Tatrach Słowackich… Czytaj dalej!

 • Spektakle za pół ceny z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie

  Spektakle za pół ceny z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie

  Z okazji 63. Międzynarodowego Dnia Teatru, Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie przygotował wyjątkową niespodziankę dla miłośników sztuki teatralnej. Na hasło „Dzień Teatru” wejściówki na wybrane spektakle można nabyć z aż 50-procentową zniżką. Jednakże, warto się pospieszyć, ponieważ liczba dostępnych biletów jest ograniczona. Wybrane spektakle Akcją objęto ponad 600 biletów, a promocją objęte są następujące… Czytaj dalej!

 • Niezwykła wystawa z okazji 150. urodzin Jana Szczepanika

  Niezwykła wystawa z okazji 150. urodzin Jana Szczepanika

  Tarnowskie Muzeum Historii Tarnowa i Regionu postanowiło uczcić 150. rocznicę urodzin Jana Szczepanika wystawą zatytułowaną “Jan Szczepanik – geniusz, wynalazca, konstruktor”. Część eksponatów pochodzi z prywatnych zbiorów Barbary i Mieczysława Czosnyków, niektóre zaś zostały użyczone przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Fundację im. Jana Szczepanika w Tarnowie. Sprawdź Jakie prace można… Czytaj dalej!

 • W Gemini Park Tarnów odbędzie się giełda winyli! Dostępne będą tysiące płyt!

  W Gemini Park Tarnów odbędzie się giełda winyli! Dostępne będą tysiące płyt!

  Mogłoby się wydawać, że rozwój technologii sprawił, że winyle odejdą w zapomnienie. Tak się jednak nie stało! Miłośnicy winyli nie wyginęli. Nieważne czy od bardzo dawna zajmujesz się już winylami i jesteś doświadczonym kolekcjonerem, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z winylami – w Gemini Park Tarnów znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz! Heavy metal, blues, jazz, muzyka… Czytaj dalej!

 • Nietypowa propozycja tarnowskiego teatru

  Nietypowa propozycja tarnowskiego teatru

  Tarnowski teatr dba o swoją publiczność nawet w czasach pandemii i izolacji wewnątrz własnych czterech ścian. Co dokładnie to oznacza? Instytucja wyszła z wyjątkową inicjatywą dla mieszkańców. Polegała ona na rozmowie z jedną z najpopularniejszych aktorek tarnowskiego teatru – Matyldą Baczyńską. Każdy zainteresowany tego typu spotkaniem z tarnowską gwiazdą mógł zadzwonić pod wskazany numer w… Czytaj dalej!