Podstępny oszust wykorzystał życzliwość starszej pani – Strata przekracza 90 tys. zł!

Strona główna » Wiadomości » Podstępny oszust wykorzystał życzliwość starszej pani – Strata przekracza 90 tys. zł!

Starsza mieszkanka powiatu tarnowskiego padła ofiarą sprytnego oszusta, który podszywając się pod spragnionego przechodnia, zdołał wyłudzić od niej ponad 90 tysięcy złotych. Incydent ten stanowi ostrzeżenie dla wszystkich osób starszych, by zachować szczególną ostrożność wobec obcych.

Podstęp w jej własnym domu

To wyrafinowany podstęp, który doprowadził do straty majątkowej i uczucia bezpieczeństwa. 84-letnia kobieta, zamieszkująca w powiecie tarnowskim, otworzyła drzwi nieznanemu mężczyźnie, który pod pretekstem prośby o szklankę wody, dostał się do jej domu. Starsza pani, pełna dobroci i życzliwości, nie podejrzewała, że ten pozornie niewinny gest przyniesie tak bolesne konsekwencje.

Wyrafinowana strategia oszustwa

Mężczyzna, wykorzystując życzliwość kobiety oraz sytuację, zaczął rozmowę, zagadując ją i stając się przy tym nadmiernie nachalnym. Kiedy ostatecznie opuścił dom, starsza pani zorientowała się, że w rzeczywistości nie była sama – w jej domu przebywało więcej osób, które nie miały dobrych intencji. Z ukrytych miejsc zniknęły oszczędności łącznie przekraczające 90 tysięcy złotych, pozostawiając kobietę z poczuciem oszukania i bezradności.

Apel o ostrożność i czujność

Służby mundurowe prowadzą śledztwo w celu odnalezienia sprawców tego podstępnego oszustwa, jednakże jest to także sygnał dla społeczności, by zachować czujność i ostrożność wobec obcych. Apelujemy szczególnie do osób starszych o nie wpuszczanie do domu nieznajomych, nawet pod najbardziej niewinymi pretekstami jak podanie szklanki wody czy krótka rozmowa. Oszuści często wykorzystują ludzką życzliwość dla własnych niecnych celów, dlatego ważne jest zachowanie czujności i zdrowego rozsądku w kontaktach z obcymi.