Telefon Zaufania dla młodzieży i dzieci – wsparcie w trudnych chwilach

Strona główna » Zdrowie » Telefon Zaufania dla młodzieży i dzieci – wsparcie w trudnych chwilach

Czy potrzebujesz wsparcia w rozmowie o sprawach ważnych dla Ciebie lub tych, które sprawiają Ci trudność? Czy masz kłopoty w kontaktach z rodzicami, doświadczasz problemów szkolnych, czy też jesteś świadkiem przemocy lub jej ofiarą? Jeśli tak, nie wahaj się, zadzwoń pod numer 116 111. Rozmowy są w pełni poufne, a przy telefonie czekają na Ciebie doświadczeni specjaliści – psycholodzy i pedagodzy, gotowi do udzielenia Ci pomocy.

Profesjonalne wsparcie dla każdego

Telefon Zaufania przeznaczony jest dla dzieci i nastolatków, którzy borykają się z różnorodnymi trudnościami życiowymi. Możesz rozmawiać z konsultantami na tematy takie jak przyjaźń, miłość, dojrzewanie, relacje rodzinne, czy problemy szkolne. Odpowiednią pomoc otrzymasz także w kwestiach związanych z emocjami, jak złość, smutek, czy poczucie bezsilności. Wszelkie rozmowy są prowadzone w pełnej dyskrecji.

Co miesiąc konsultanci obsługują nawet do 7 tysięcy rozmów. Przy telefonie pracuje ponad 50 specjalistów, co może oznaczać konieczność kilku prób, by się do nich dodzwonić. Telefon działa codziennie, przez 24 godziny na dobę, a dodatkowo istnieje możliwość kontaktu poprzez wiadomości tekstowe.

Zapewniona dyskrecja i bezpieczeństwo

Najważniejsze jest to, że rozmowy i korespondencja są całkowicie poufne, co oznacza, że nikt inny nie będzie o nich informowany. W sytuacji, gdy życie lub zdrowie dziecka są zagrożone, konsultanci podejmują działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa dziecka, kontaktując się z osobami, które będą mogły mu pomóc. Dlatego jeśli potrzebujesz wsparcia w trudnej sytuacji, nie wahaj się sięgnąć po pomoc.