Wystawa „Machiny Leonarda da Vinci” w Gemini Park Tarnów

Strona główna » Kultura » Wystawa „Machiny Leonarda da Vinci” w Gemini Park Tarnów

Zapraszamy do wyjątkowej podróży w czasie do epoki renesansu w Gemini Park Tarnów, gdzie od środy, 15 maja, będzie można podziwiać fascynującą wystawę „Machiny Leonarda da Vinci”. To niezwykła okazja do zanurzenia się w świat najsłynniejszych wynalazków i dzieł jednego z najwybitniejszych umysłów w historii ludzkości.

Interaktywna ekspozycja

W ramach wystawy zaprezentowanych zostanie blisko 30 replik maszyn, w tym m.in. karabin maszynowy, lotnia, koparka, czy rower. Niektóre z eksponatów będą interaktywne, umożliwiając odwiedzającym ich dotknięcie i uruchomienie. Co więcej, do rekonstrukcji tych przedmiotów wykorzystano wyłącznie materiały stosowane w epoce renesansu, co dodaje autentyczności prezentowanym wynalazkom.

Wystawa nie tylko prezentuje wynalazki Leonarda da Vinci, ale także przybliża jego genialność poprzez reprodukcje najsłynniejszych dzieł artysty, takich jak „Mona Lisa”, „Dama z gronostajem” czy „Ostatnia Wieczerza”. Dzięki bogatym opisom, rycinom i materiałom edukacyjnym, każdy odwiedzający, niezależnie od wieku, będzie mógł zgłębić tajniki działania tych niezwykłych maszyn i zobaczyć, jak renesansowy geniusz łączył sztukę z nauką.

Warsztaty i oprowadzania

W dniu otwarcia oraz w każdy czwartek i piątek od 9:00 do 16:30 odbędą się warsztaty i oprowadzania po ekspozycji, które poprowadzą eksperci z tarnowskiego Pasażu Odkryć. To doskonała okazja do jeszcze głębszego zanurzenia się w fascynującym świecie Leonarda da Vinci.

Informacje praktyczne

Wystawa znajduje się przy wejściu od strony zewnętrznego parkingu centrum handlowego, obok sklepu 50style. Bilety są dostępne na miejscu: ulgowy za 8 zł, normalny za 10 zł, grupowy za 5 zł, a rodzinny (2+2) za 25 zł. Dzieci do 3 roku życia wchodzą za darmo. Zapisy dla grup zorganizowanych są możliwe pod numerem +48 14 688 88 86.

Wystawa „Machiny Leonarda da Vinci” w Gemini Park Tarnów będzie dostępna do 30 czerwca, przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 19:00. Nie przegap tej wyjątkowej okazji na spotkanie z geniuszem renesansu!