Odkryj „Nośniki Pamięci” -Wernisaż wystawy w Muzeum Ziemi Tarnowskiej

Strona główna » Kultura » Odkryj „Nośniki Pamięci” -Wernisaż wystawy w Muzeum Ziemi Tarnowskiej

Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż wystawy „Nośniki Pamięci”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia, o godzinie 18:00 w Muzeum Ziemi Tarnowskiej, zlokalizowanym przy Rynku 3. To niezwykłe wydarzenie to efekt współpracy z Małopolską Fundacją Muzeum Sztuki Współczesnej.

Inspirująca ekspozycja

Wystawa „Nośniki Pamięci” to nie tylko prezentacja dzieł sztuki, ale także głębsze wglądanie się w pojęcie pamięci poprzez pryzmat sztuki współczesnej. Prace artystów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej, prezentowane na tej ekspozycji, wnoszą nowe spojrzenie na to, jak pamięć kształtuje naszą rzeczywistość. Celem wystawy jest nie tylko eksploracja tego tematu, ale także promocja kolekcji Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej, która zachowuje spójny charakter mimo różnorodności artystycznych wyrazów.

Wybitne prace i twórcy

Podczas wernisażu oraz przez kolejne dni wystawy (czynna do piątku, 24 maja), będziecie mieli okazję zapoznać się z wybitnymi dziełami takich artystów jak: Krištof Kintera, Artur Kinaύ, Jiří Kovanda, Denisa Lehocká, Piotr Lutyński, Zbigniew Sałaj, Wilhelm Sasnal, Krzysztof Zieliński oraz grupa Rafani. Ich prace wnoszą doświadczenia i perspektywy artystyczne, które z pewnością będą inspirujące dla wszystkich odwiedzających.

Ważne informacje

Wernisaż oraz wejście na wystawę są bezpłatne, a ekspozycja będzie dostępna dla publiczności przez kilka tygodni, do 24 maja. To doskonała okazja, by poznać fascynujący świat sztuki współczesnej i zgłębić temat pamięci w kontekście artystycznym.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji do spotkania ze sztuką i refleksji nad pamięcią. Zapraszamy serdecznie!