Ostatni Dzień Ekspozycji „Moimi Oczami Malowane”

Strona główna » Kultura » Ostatni Dzień Ekspozycji „Moimi Oczami Malowane”

Dziś, 18 kwietnia, to ostatni dzień, aby odwiedzić Multimedialne Centrum Artystyczne przy ul. Wałowej 25 i podziwiać wystawę „Moimi Oczami Malowane”. Ekspozycja prezentuje prace plastyczne dzieci z autyzmem z Przedszkola nr 36 „Pod Parasolem” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie oraz dzieci i młodzieży z SOSW. Czekamy na Ciebie do godziny 17. Wstęp jest wolny.

Podniesienie świadomości o autyzmie

Wystawa została zorganizowana z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego 2 kwietnia. Aneta Radlińska, pomysłodawczyni i koordynatorka wystawy, podkreśla, że celem projektu „Moimi Oczami Malowane” jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz promowanie większej empatii i tolerancji dla osób ze spektrum autyzmu.

Opowieść przez sztukę

Projekt „Moimi Oczami Malowane” to nie tylko prace plastyczne, ale również wyraz wyobraźni i twórczego potencjału dzieci i młodzieży. Na wystawie można podziwiać różnorodne prace malarskie, które powstały przy użyciu różnych technik, według własnych inspiracji i pomysłów artystów. Nauczyciele pełnią rolę wsparcia i dostarczają niezbędne materiały, ale to uczniowie i przedszkolaki decydują, co znajdzie się na płótnie.

Zaproszenie do świata wyobraźni

Aneta Radlińska nie zdradza, co dokładnie można zobaczyć na wystawie, ale podkreśla, że prace są pełne światła, koloru i wyrazu. Od postaci, przez krajobrazy, figury, ikony, aż po znaki – każde dzieło to osobista opowieść artysty. Wystawa „Moimi Oczami Malowane” to nie tylko obrazy, ale także opowieść o wyobraźni i wrażliwości dzieci i młodzieży, do której serdecznie zaprasza.