Wyjątkowe Spotkanie z Virtuozem Gitary Klasycznej – Recital Marcina Dylli

Strona główna » Kultura » Wyjątkowe Spotkanie z Virtuozem Gitary Klasycznej – Recital Marcina Dylli

W niedzielę, 21 kwietnia, miłośnicy muzyki klasycznej będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu – recitalu Marcina Dylli, jednego z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych naszych czasów. Koncert odbędzie się o godzinie 18:00 w sali koncertowej przy ul. Lippóczego.

Sława i talent

Marcin Dylla, laureat licznych nagród muzycznych, jest postacią niezwykle szanowaną w świecie muzyki klasycznej. Przez lata swojej kariery zdobył dziewiętnastokrotnie pierwsze miejsce na najbardziej prestiżowych konkursach gitarowych, zarówno w Europie, jak i w USA, budując swój niezwykły dorobek artystyczny.

Płyta Marcina Dylli nagrana dla renomowanej wytwórni Naxos, znalazła się w czołówce najlepiej sprzedających się albumów tej firmy w roku 2008. Jego płyta DVD zatytułowana „Wawel o zmierzchu” została nominowana do prestiżowej nagrody „Fryderyki” w 2010 roku. Artysta regularnie występuje na najważniejszych festiwalach muzycznych oraz współpracuje z wybitnymi muzykami i orkiestrami na całym świecie.

Transatlantycka trasa koncertowa

Wygrana Marcina Dylli na najbardziej prestiżowym konkursie gitarowym GFA w Los Angeles zaowocowała trasą koncertową obejmującą ponad 60 miast w USA, Kanadzie i Meksyku. Jego koncerty, które odbyły się w najbardziej renomowanych salach koncertowych, spotkały się z uznaniem krytyków muzycznych i publiczności.

Wstęp wolny

Wstęp na recital Marcina Dylli jest wolny, co daje doskonałą okazję dla miłośników muzyki klasycznej, aby doświadczyć wyjątkowego talentu tego wirtuoza na żywo. Nie przegapcie tego niezapomnianego spotkania z muzyką!