MKS Pałac Młodzieży Tarnów przegrywa decydujący mecz o awans

Strona główna » Sport » MKS Pałac Młodzieży Tarnów przegrywa decydujący mecz o awans

Piłkarze ręczni z MKS Pałac Młodzieży Tarnów niestety nie zrealizowali swojego celu, przegrywając decydujący mecz o awans do drugiej ligi. W finałowym spotkaniu play-offów trzeciej ligi, które odbyło się w sobotę w Szaflarach, zespół prowadzony przez trenera Tomasza Ciapałę uległ miejscowemu Atransowi 22-25 (9-11).

Dynamiczny początek: Pierwsze minuty pełne emocji

W początkowej fazie meczu, po trafieniu grającego trenera Adriana Najucha, gospodarze wyszli na prowadzenie 3-1. Jednakże, dzięki bramkom Jakuba Wzorka i Kuby Kanarka, wyrównanie przydarzyło się już dwie minuty później (3-3). Podobny scenariusz powtórzył się kilkakrotnie, a po kwadransie gry to Atrans prowadził 6-4, jednakże po kolejnych akcjach Jakuba Wzorka, wynik ustalił się na remisie 6-6. Przed przerwą, gospodarze zdołali wykorzystać dwie z trzech rzutów karnych, schodząc na przerwę z dwubramkową przewagą.

Wysoka stawka: Walka o przewagę w drugiej połowie

W drugiej połowie gry, po trzech minutach akcji Kamila Dziedziny, przewaga Atransu wzrosła do czterech bramek (14-10). Pomimo wysiłku tarnowian, którzy nie rezygnowali z walki, w 37 minucie, po dwóch golach Jakuba Solarza i rzucie Kuby Kanarka, przegrywali jedynie 13-14. Mimo prób odrobienia strat, w końcowych minutach gry gospodarze ponownie powiększyli swoją przewagę, a mimo zaciętej walki MKS Pałac Młodzieży nie zdołał już odrobić straty, przegrywając mecz różnicą trzech bramek.

Skład MKS Pałac Młodzieży: Szymon Bućko – Jakub Wzorek 6, Kuba Kanarek 5, Jakub Solarz 5, Kacper Golec 4, Igor Kawa 1, Maciej Pal 1, Jakub Kupiec, Jakub Maślanka, Mateusz Szewczyk, Piotr Tomaszowicz.