Rozpoczynają się zapisy na letnie półkolonie dla uczniów tarnowskich szkół

Strona główna » Wiadomości » Rozpoczynają się zapisy na letnie półkolonie dla uczniów tarnowskich szkół

Wakacyjne półkolonie to nie tylko czas rozrywki dla dzieci, ale także okazja do zdobywania nowych umiejętności, rozwijania zainteresowań i nawiązywania przyjaźni. Dlatego też nabór na letnie aktywności dla uczniów tarnowskich szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, to wydarzenie, które warto wykorzystać.

Korzyści z udziału w półkoloniach

  1. Rozwój społeczny: Dzieci mają szansę spotkać rówieśników spoza swojej szkoły, co sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych.
  2. Rozwój emocjonalny: Półkolonie to doskonała okazja do pracy nad umiejętnościami radzenia sobie ze stresem, budowania pewności siebie oraz empatii wobec innych.
  3. Rozwój kreatywności: Zajęcia rekreacyjno-sportowe, edukacyjne i kulturalne stymulują wyobraźnię i kreatywność dzieci, zachęcając je do poszukiwania nowych pasji i zainteresowań.
  4. Zdrowie i kondycja fizyczna: Dzięki różnorodnym aktywnościom fizycznym dzieci utrzymują kondycję fizyczną, ucząc się także znaczenia zdrowego trybu życia i aktywności na świeżym powietrzu.
  5. Samodzielność: Półkolonie dają dzieciom szansę na rozwijanie umiejętności samodzielności i odpowiedzialności za własne czyny oraz decyzje.
  6. Edukacja poza szkolna: Zajęcia edukacyjne w formie gier i zabaw pozwalają dzieciom uczyć się poprzez doświadczenie, co może być równie wartościowe jak nauka w tradycyjnej szkole.
  7. Wsparcie rodziców: Udział dziecka w półkoloniach daje rodzicom możliwość skorzystania z dodatkowego wsparcia w opiece nad dzieckiem podczas letnich miesięcy, umożliwiając im skupienie się na pracy lub innych obowiązkach.

Rejestracja i praktyczne informacje

Rejestracja na letnie półkolonie trwa od 23 kwietnia do 24 kwietnia. Koszt udziału w turnusie wynosi 965 zł, jednak posiadacze Karty Tarnowskiej Rodziny mogą skorzystać z 10% rabatu. Półkolonie trwają 10 dni roboczych, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 16:00, zapewniając dzieciom opiekę oraz posiłki.

Letnie półkolonie to doskonała okazja dla dzieci do spędzenia aktywnego i pełnego atrakcji czasu podczas wakacji. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z tej możliwości i rejestracji swoich dzieci na stronach internetowych dedykowanych poszczególnym turnusom półkolonii.