Przekaż 1,5% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego – wsparcie dla tarnowskich inicjatyw

Strona główna » Wiadomości » Przekaż 1,5% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego – wsparcie dla tarnowskich inicjatyw

Przypominamy, że możesz wesprzeć organizacje pożytku publicznego, przekazując półtora procenta swojego podatku. To proste działanie, które może mieć znaczący wpływ na rozwój lokalnych inicjatyw i projekty. Wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji, którą chcesz wesprzeć, w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego. Termin składania rozliczeń podatkowych za 2023 rok upływa 30 kwietnia.

Wsparcie dla Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)

Przekazanie części podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego to sposób na wsparcie różnorodnych działań charytatywnych, społecznych, kulturalnych i edukacyjnych. Każdy podatnik może wybrać jedną organizację, której chce przekazać tę kwotę. Nie tracimy ani złotówki, przekazując 1,5% podatku – jedynie decydujemy, jak część naszych pieniędzy zostanie przeznaczona na cele społeczne.

Wspieraj tarnowskie inicjatywy

Zachęcamy do przekazania części swojego podatku organizacjom działającym w Tarnowie. Nasze miasto obfituje w różnorodne inicjatywy społeczne, kulturalne i edukacyjne, które potrzebują wsparcia finansowego, aby kontynuować swoją działalność i rozwijać się. Tworzenie lepszych warunków dla mieszkańców, propagowanie kultury, edukacja czy pomoc osobom potrzebującym – to tylko niektóre cele, które mogą być realizowane dzięki wsparciu ze strony społeczności lokalnej.

Zaangażuj się w dobrą sprawę

Przekazanie 1,5% podatku dla organizacji pożytku publicznego to prosty gest, który może mieć ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności. Wspierając lokalne inicjatywy, angażujesz się w tworzenie lepszego świata dla nas wszystkich. Nie czekaj, skorzystaj z tej szansy i wesprzyj organizację, która najbardziej odpowiada Twoim wartościom i celom społecznym.

Ważne informacje

  • Termin składania rozliczeń podatkowych za 2023 rok: do 30 kwietnia.
  • Numer KRS organizacji, którą chcesz wesprzeć, znajdziesz na ich stronie internetowej lub poprzez wyszukiwarkę KRS.
  • Działania organizacji pożytku publicznego w Tarnowie możesz śledzić na stronach internetowych lokalnych fundacji i stowarzyszeń, a także na portalach społecznościowych.