Nagroda Starosty dla młodego, wybitnego sportowca

Strona główna » Wiadomości » Nagroda Starosty dla młodego, wybitnego sportowca

13-letni Maciej Gładysz odebrał z rąk Starosty Powiatowego nagrodę za wyjątkowe osiągnięcia sportowe na arenie europejskiej i międzynarodowej. Maciej trenuje sporty motorowe i odnosi w tej dziedzinie duże sukcesy. Teraz jego osiągnięcia spotkały się z uznaniem lokalnych władz. 

Sprawdź

Młodzież rozsławia Tarnów

http://www.tutarnow.pl/IHnk.html

Młody sportowiec otrzymał z rąk starosty Romana Łucarza list gratulacyjny oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. złotych. Maciej Gładysz został wyróżniony za promowanie powiatu tarnowskiego oraz wybitne osiągnięcia w zawodach kartingowych, jak również spektakularnego zwycięstwa w prestiżowej serii FIA Karting Academy Thropy.
Zawodnik od 2017 należy do Akademii Orlen Team. Do kadry narodowej trafił za to rok później. Już jako młodzik osiągał pierwsze sukcesy, zdobywając tytuł Mistrza w 2017 oraz 2019 roku. Maciej Gładysz jako pierwszy Polak w historii motosportu, został w tym roku zwycięzcą prestiżowej serii FIA Karting Academy Trophy. Polacy w tym cyklu startują od 10 lat, jest to pierwszy tak znaczący sukces naszego reprezentanta od dekady.

wXvE.jpg