Zwycięstwo tarnowskich siatkarek

Strona główna » Sport » Zwycięstwo tarnowskich siatkarek

Niemałe powody do dumy mają zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Tarnów, które na własnym boisku pokonały Kęczanin Kęty – stawką tego meczu było mistrzostwo I Ligi Małopolskiej siatkówki kobiet. Jednakże od samego początku nie można było uznać, że spotkanie to należy do prostych. Zawodniczki z Kęt były równie mocno zmotywowane i rządne wygranej, pokazując to w pierwszym secie, który zakończył się wysoką wygraną gości 18:25. Wynik ten widać podrażnił drużynę z Tarnowa, które nie pozostawiły wątpliwości do końca spotkania, kto jest drużyną lepszą. Drugi set był niemal pogromem, zakończył się 25:15, trzeci z podobnym rezultatem 25:16. Jak się okazało, w ostatnim secie zawodów, zespół przyjezdnych próbował się jeszcze podnieść, lecz na niewiele się to zdało: wynik seta 25:23, przez co całego meczu 3:1. To zwycięstwo zapewniło awans Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Tarnów na pierwsze miejsce w tabeli. UKS JedynkaTarnów – UMKS Kęczanin Kęty 3:1 (18:25, 25:15, 25:16, 25:23)