Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany dzięki interwencji mieszkańca – okazał się być poszukiwanym przez sąd

Strona główna » Wiadomości » Nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany dzięki interwencji mieszkańca – okazał się być poszukiwanym przez sąd

Dzięki czujności jednego z mieszkańców powiatu tarnowskiego, pijany rowerzysta, który stwarzał zagrożenie na drodze publicznej, został zatrzymany przez policję. Okazało się, że 26-letni mężczyzna był poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Szczegóły zdarzenia

W Burzynie (gm. Tuchów), jeden z kierowców zauważył nietrzeźwego rowerzystę, który niezdarnie poruszał się po drodze, narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zdecydowany przerwać niebezpieczną jazdę, kierowca wezwał policję z Tuchowa.

Po interwencji policjantów okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości, był także poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej izby wytrzeźwień, a następnie przekazany do Zakładu Karnego w Tarnowie, gdzie spędzi najbliższe 270 dni. Dodatkowo, odpowie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, co stanowi wykroczenie. Grozi mu kara aresztu, grzywny oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Apel policji

Policja apeluje o czujność i odpowiedzialność na drodze, a także o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań, które mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Dzięki współpracy społecznej możliwe jest skuteczne działanie w walce z przestępczością i utrzymanie porządku na drogach.