Kierowca zatrzymany przez grupę Speed – był poszukiwany dwoma listami gończymi

Strona główna » Wiadomości » Kierowca zatrzymany przez grupę Speed – był poszukiwany dwoma listami gończymi

Przekroczenie prędkości jako pretekst dla złapania poszukiwanego przestępcy

W Tarnowie policjanci grupy Speed podjęli interwencję wobec kierowcy Toyoty, który przekroczył dozwoloną prędkość na ulicy Czerwonej o ponad 20 km/h. Jednakże to, co początkowo wydawało się rutynową kontrolą drogową, szybko przekształciło się w aresztowanie poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości mężczyzny.

Podczas standardowej kontroli drogowej, funkcjonariusze zauważyli, że 44-letni mieszkaniec Tarnowa nie tylko naruszył przepisy drogowe, ale także figurował w policyjnych rejestrach jako osoba posiadająca aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi wydane przez sąd. Dodatkowo, jego przewinienia sięgały dalej – był poszukiwany przez sąd tarnowski na podstawie dwóch listów gończych, z orzeczoną karą pozbawienia wolności trwającą niemal dwa lata.

Nieuchronne zatrzymanie i konsekwencje

W momencie, gdy kierowca zorientował się, że jego tożsamość została ujawniona, próbował uciec, jednakże interweniujący policjanci skutecznie mu to uniemożliwili. Z uwagi na złe samopoczucie zatrzymanego, wezwano także zespół ratowników medycznych, jednakże nie wymagał on hospitalizacji i po badaniu został przetransportowany do policyjnej izby zatrzymań.

Kolejnego dnia mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego, gdzie będzie odsiadywał karę pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa. Co istotne, przekroczenie prędkości przez niego posłużyło jako pretekst do dokonania jego aresztowania, a funkcjonariusze sporządzili dokumentację, która posłuży do wniesienia odpowiednich zarzutów przed sądem tarnowskim.