Pamięć wielkiego trenera – Memoriał Franciszka Gąsiora odbył się po raz trzeci

Strona główna » Sport » Pamięć wielkiego trenera – Memoriał Franciszka Gąsiora odbył się po raz trzeci

W minioną sobotę, w hali sportowej Arena Jaskółka w Tarnowie, miała miejsce trzecia edycja Memoriału Franciszka Gąsiora w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w kategorii masters. To wydarzenie sportowe, które upamiętnia zasługi wybitnego trenera i zawodnika, zgromadziło liczne drużyny z różnych regionów Polski.

Impreza została uroczyście otwarta przez Stanisława Majorka, pierwszego trenera Franciszka Gąsiora, legendarnego piłkarza ręcznego, reprezentanta Polski oraz olimpijczyka z Monachium. W turnieju wzięło udział 15 zespołów, które rywalizowały o zwycięstwo na parkiecie.

Triumf tarnowskich drużyn

W kategorii kobiet zwyciężyła ekipa Tarnów Masters Team, która w finale pokonała drużynę Zgody z Rudy Śląskiej wynikiem 6:4. Natomiast w kategorii mężczyzn zwycięstwo odniosła drużyna Agadar Masters Tarnów, pokonując Hutnika Kraków 5:4 w finale.

Nagrody i wyróżnienia

Podczas turnieju przyznano także indywidualne nagrody. W kategorii kobiet najlepszą bramkarką została Kamila Grzebieniak (Iron Mothers Orawa), najlepszą zawodniczką okazała się Kinga Klamrzyńska (Masters Team Tarnów), a tytuł „Królowej strzelczyń” zdobyła Sylwia Polak (Orlik Brzeg). Wśród mężczyzn wyróżniono Roger Zapędzkiego (Hutnik) jako najlepszego bramkarza, Macieja Gąsiora (Tarnów) jako najlepszego zawodnika oraz Łukasza Pawlaka z Stali Zawadzkie jako „Króla strzelców”.

Podsumowanie

Memoriał Franciszka Gąsiora to nie tylko okazja do upamiętnienia zasług wybitnego sportowca, ale również doskonała możliwość dla amatorów piłki ręcznej do wspólnej rywalizacji i integrowania się w duchu fair play. Trzecia edycja turnieju, która odbyła się w Tarnowie, potwierdziła jego znaczenie w kalendarzu wydarzeń sportowych oraz popularyzację tej dynamicznej dyscypliny wśród szerokiego grona uczestników i kibiców.