Nastoletni pseudokibice wpadli w ręce policji. Zatrzymani uzbrojeni po kolejnym incydencie w tarnowskiej galerii handlowej

Strona główna » Wiadomości » Nastoletni pseudokibice wpadli w ręce policji. Zatrzymani uzbrojeni po kolejnym incydencie w tarnowskiej galerii handlowej

W ostatnim zdarzeniu, które miało miejsce w Galerii Tarnovia w Tarnowie, grupa nastoletnich pseudokibiców jednej z lokalnych drużyn piłkarskich została zatrzymana przez policję. Funkcjonariusze z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie podjęli akcję po zauważeniu niebezpiecznych przedmiotów w rękach młodych ludzi.

Interwencja policji

Patrol policji, działający w cywilu, zareagował na obecność grupy młodych chłopców, w wieku od 16 do 19 lat, w pobliżu galerii. Po wejściu nastolatków do środka, zostali wylegitymowani przez funkcjonariuszy. W trakcie kontroli okazało się, że młodzi ludzie mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia, takie jak maczety, broń gazową na metalowe kule oraz butle z gazem pieprzowym.

Nastoletni pseudokibice tłumaczyli policji, że noszą te przedmioty jako środek obrony przed kibicami drużyny przeciwnej. Pomimo tych wyjaśnień, funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalne narzędzia i przetransportowali młodych ludzi do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Po przesłuchaniu zostali oni zwolnieni, natomiast nieletni zostali przekazani prawnym opiekunom.

Konsekwencje prawne

Policja wszczęła postępowanie zgodnie z artykułem 50a Kodeksu wykroczeń. Pełnoletnim grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3 tys. zł. Sprawa nieletnich zostanie skierowana do sądu rodzinnego.

To nie pierwszy przypadek zatrzymania uzbrojonych nastoletnich pseudokibiców przez tarnowską policję. Podobne incydenty miały miejsce zarówno w styczniu bieżącego roku, jak i w połowie grudnia 2023 roku.

Interwencja policji wobec uzbrojonych nastoletnich pseudokibiców w tarnowskiej galerii handlowej pokazuje determinację organów ścigania w zapewnieniu bezpieczeństwa publicznego. Incydenty tego typu są traktowane z powagą, a odpowiednie kroki są podejmowane, aby zapobiec eskalacji przemocy i chronić społeczność lokalną.