Uliczny nożownik

Strona główna » Wiadomości » Uliczny nożownik

Nawet 12 lat więzienia grozi 18-letniemu mieszkańcowi Tarnowa, który napadł 23-latka wracającego z zakupów i, grożąc mu nożem, żądał pieniędzy. Napadniętemu udało się zbiec i schronić w mieszkaniu, ale agresor wbiegł za nim do budynku i próbował zniszczyć drzwi nożem.
Do zdarzenia doszło wieczorem na ulicy Burtniczej. 23-latek wracał ze sklepu, gdy nagle zaczepił go nastolatek uzbrojony w nóż i żądający pieniędzy. Zaatakowany zaczął uciekać, jednak napastnik nie dawał za wygraną i ruszył w pościg.

Atak na klatce schodowej

Mężczyzna schronił się w mieszkaniu, ale nożownik dotarł na klatkę schodową tuż za nim. Za pomocą noża próbował sforsować drzwi do lokalu. Pokrzywdzony zadzwonił pod numer alarmowy, dzięki czemu na miejsce błyskawicznie udali się policjanci z komisariatu Tarnów – Centrum.
18-latek na widok funkcjonariuszy odrzucił nóż. Został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Usłyszał już zarzuty usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zniszczenia mienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.