Tarnowskie fontanny powracają w majówkę

Strona główna » Wiadomości » Tarnowskie fontanny powracają w majówkę

Z radością informujemy, że od wtorku, 30 kwietnia, mieszkańcy Tarnowa ponownie będą mieli okazję cieszyć się z działania fontann po zimowej przerwie. Dodatkowo, podpisano umowę z firmą, która zajmie się uruchomieniem i utrzymaniem tych obiektów, zapewniając najwyższą jakość ich funkcjonowania.

Planowane lokalizacje fontann

W planach jest uruchomienie fontann na kilku kluczowych placach i skwerkach miasta, aby mieszkańcy mogli korzystać z nich w różnych częściach Tarnowa. Fontanny pojawią się m.in. na:

  • Skwerze ojca Kokocińskiego (naprzeciwko siedziby UMT)
  • Skwerze Popiełuszki w pobliżu hotelu Tarnovia
  • Skwerze ks. kpt. Piotra Gajdy (przy ulicy Bernardyńskiej)
  • Przy ul. Wałowej – w miejscu, gdzie znajdują się schody prowadzące do ul. Piłsudskiego
  • Przy pl. Szczepanika (obok szkoły)

Ponadto, mieszkańcy będą mieli okazję korzystać z fontann w parkach: Strzeleckim, Piaskówka i Sanguszków. Dodatkowo, otwarta zostanie tężnia solankowa na „Marcince”, a także zostaną włączone zdroje wodne przy ul. Bitwy pod Studziankami 1, ul. Jasnej 71, ul. Jasnej 77A i ul. Jasnej (przy rogu Słonecznej).

Utrzymanie fontann w dobrej formie

Przetarg na utrzymanie miejskich fontann, tężni solankowej oraz zdrojów wodnych został wygrany przez tarnowską firmę Hortar. Jej zadaniem będzie nie tylko uruchomienie tych obiektów, ale także ich ciągłe utrzymanie w doskonałej kondycji. Firma będzie dbać o czystość mis fontann oraz sprawność urządzeń, zapewniając mieszkańcom pełną satysfakcję z korzystania z tych miejsc.

Za utrzymanie fontann i pozostałych obiektów firma Hortar otrzyma ponad 149 tysięcy złotych.

Fontanny, o ile pogoda na to pozwoli, będą działać do 30 września, dając mieszkańcom okazję do spędzenia przyjemnych chwil w otoczeniu wody i zieleni miasta.