Tarnowianka udaremniła próbę wyłudzenia 400 tys. zł

Strona główna » Wiadomości » Tarnowianka udaremniła próbę wyłudzenia 400 tys. zł

Tarnowska policja donosi o udanej interwencji, podczas której 54-letnia kobieta sprytnie zapobiegła próbie wyłudzenia pieniędzy przez fałszywego policjanta. Incydent ten ukazał szczególną inwencję tarnowianki w obliczu oszustwa.

Szczegóły Zdarzenia

54-letnia mieszkanka Tarnowa została dwukrotnie nagabywana przez telefonicznych oszustów, którzy próbowali wyłudzić od niej pieniądze. Za pierwszym razem szybko rozłączyła się, za drugim jednak postanowiła stanąć im na drodze.

Oszuści działali metodą „na wypadek”. Pod pretekstem wypadku drogowego i rzekomego aresztowania jej syna, żądali od niej 400 tysięcy złotych kaucji. Mimo przebiegłej próby, kobieta szybko zorientowała się w sytuacji i podjęła decyzję o zaaranżowaniu pułapki na oszusta.

Wykorzystując swoją inteligencję i chłodną kalkulację, tarnowianka zdecydowała się na zawiadomienie prawdziwych policjantów z komisariatu w Mościcach. Kontynuując rozmowę z oszustem, udawała, że jest gotowa przekazać pieniądze. Jednakże, w reklamówce zamiast pieniędzy schowała zwitki gazet.

Gdy fałszywy policjant podszedł po pieniądze, został zatrzymany przez prawdziwych policjantów. Okazał się być 49-letnim mieszkańcem Mazowsza. Podczas przeszukania przy nim znaleziono także narkotyki.

Apel Policji

Mundurowi apelują, szczególnie do osób starszych, o zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznajomymi. W przypadku podejrzeń o próbę oszustwa, zawsze warto zawiadomić policję pod numerem alarmowym 112.

Przypadek ten stanowi kolejny przykład skuteczności i determinacji policji oraz społecznej czujności w walce z przestępczością internetową i telefoniczną.