Letnia przygoda na półkoloniach 2024

Strona główna » Wiadomości » Letnia przygoda na półkoloniach 2024

Wtorek, 23 kwietnia, to początek naboru na półkolonie organizowane w tarnowskich szkołach podstawowych podczas tegorocznych wakacji. Zajęcia, prowadzone przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, odbędą się w dziesięciu placówkach, oferując dzieciom letnią przygodę pełną atrakcji.

Dla kogo przeznaczone?

Półkolonie są adresowane do uczniów publicznych i niepublicznych szkół podstawowych z Tarnowa lub uczęszczających do szkół mających siedzibę w tym mieście. Pierwszeństwo będą mieli uczniowie klas I-VI, a jeśli będą wolne miejsca, również młodzież z klas VII-VIII.

Terminy i miejsca

Zajęcia będą prowadzone w dwóch turnusach: od 24 czerwca do 5 lipca oraz od 8 lipca do 19 lipca. Placówki biorące udział to SP nr 17, SP nr 23, SP nr 9, SP nr 14, SP nr 10, SP nr 1, SP nr 5, SP nr 15, SP nr 8 oraz SP nr 20. Łącznie w półkoloniach weźmie udział 600 uczniów.

Co obejmuje program?

Półkolonia trwać będzie 10 dni roboczych, czyli dwa tygodnie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:00 do 16:00. Dla uczestników zapewnione są posiłki, zajęcia rekreacyjno-sportowe, edukacyjne i kulturalne, a także opieka medyczna.

Udział w półkoloniach to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja dla dziecka do rozwoju. Poprzez aktywne spędzanie czasu i udział w różnorodnych zajęciach, dzieci rozwijają swoje umiejętności społeczne, kreatywność oraz samodzielność. Ponadto, w atmosferze współpracy i zabawy, uczą się pracy w grupie, szacunku dla innych oraz radzenia sobie w różnych sytuacjach.

Jak zarejestrować dziecko?

Rejestracja rozpocznie się o godzinie 8:00, 23 kwietnia, i potrwa do godziny 12:00, 24 kwietnia. Informacje o zakwalifikowaniu otrzymają rodzice i opiekunowie do 30 kwietnia. Wymagane dokumenty należy dostarczyć do 7 maja do godziny 14:00.

Finansowanie i opłaty

Organizacja półkolonii jest finansowana ze środków budżetu miasta Tarnowa oraz opłat uiszczanych przez opiekunów. Cena za turnus wynosi 965 zł, z obniżką 10% dla posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny.

Zapraszamy do udziału w letniej przygodzie, która wypełni wakacje radością, nauką i aktywnością dla dzieci!