Sukces Marcina Dzieńskiego na Mistrzostwach Europy

Strona główna » Sport » Sukces Marcina Dzieńskiego na Mistrzostwach Europy

W minioną sobotę, na terenie Lublina, miała miejsce prestiżowa impreza sportowa – LOTTO Mistrzostwa Europy w Wspinaczce. To jedne z kluczowych zawodów tego typu w Polsce, które jednocześnie otwierają sezon startów reprezentacji narodowej w cyklu olimpijskim. Szczególną uwagę zwrócił występ Marcina Dzieńskiego, który osiągnął najlepszy wynik wśród reprezentujących Polskę uczestników. Popularnie zwanym „Rambo” udało się zdobyć trzecie miejsce.

Sukces Marcin Dzieńskiego

Mistrzostwa Europy w Wspinaczce, sponsorowane przez LOTTO, stanowiły inaugurację sezonu wspinaczki na czas w roku bieżącym. Na hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie rywalizowało 47 zawodników z całej Europy.

Wśród reprezentantów Polski w kategorii mężczyzn najwyżej uplasował się Marcin Dzieński, lider zespołu. Zdobył on trzecie miejsce, pokonując 15-metrową trasę w imponującym czasie 5,29 sekundy. W walce o brązowy medal pokonał Austriaka o imieniu Kevin Amon.

Dzieński, reprezentujący klub sportowy KU AZS PWSZ z Tarnowa, zaprezentował się zgodnie z oczekiwaniami. Mimo to, w finale musiał uznać wyższość dwóch zawodników z Włoch – Giana Luki Zodda i Luki Robbiati.

Podsumowanie i perspektywy na przyszłość

Start zaliczam do udanych. Nie zrealizowałem swojego założenia, ale mimo wszystko jestem zadowolony. Oddałem dobre biegi, miałem bieg na życiówkę, czułem się dobrze przygotowany. Wiem, co poprawić do kolejnego startu i na czym się skupić – komentuje reprezentant KSG” – skomentował Dzieński.

W kategorii kobiet, najlepszą reprezentantką Polski była Aleksandra Mirosław, zdobywając brązowy medal. Dodatkowo, Patrycja Chudziak również zaprezentowała się świetnie, awansując do finałów i zajmując piąte miejsce.

Warto podkreślić, że całe zawody Pucharu Europy były transmitowane online, umożliwiając kibicom śledzenie rywalizacji na żywo. Zapis z transmisji można znaleźć na oficjalnym kanale YouTube IFSC Europe.