Grupa Azoty Unia Tarnów zdominowała Piotrkowianina po raz trzeci

Strona główna » Sport » Grupa Azoty Unia Tarnów zdominowała Piotrkowianina po raz trzeci

W drugiej serii rundy spadkowej Orlen Superligi piłki ręcznej mężczyzn, Grupa Azoty Unia Tarnów zagrała z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski na własnym terenie w Arenie Jaskółka w Tarnowie. Tarnowianie odnieśli trzecie zwycięstwo nad drużyną z Piotrkowa Trybunalskiego w tym sezonie, wygrywając 29-21 (16-9) i awansując na dziewiąte miejsce w tabeli.

Dominacja od początku do końca

Mecz rozpoczął się dynamicznie, z pierwszymi próbami zdobycia punktów przez obie drużyny. Mimo początkowej niepewności, Grupa Azoty Unia Tarnów szybko przejęła kontrolę nad grą, wykorzystując skuteczne ataki i solidną obronę. Z każdą minutą ich przewaga rosła, co zaowocowało siedmiobramkowym prowadzeniem na koniec pierwszej połowy.

Szybkie reakcje na drugą połowę

Po przerwie goście próbowali odrobić straty, ale Grupa Azoty Unia Tarnów nie zamierzała łatwo oddać prowadzenia. Drużyna kontynuowała swoją skuteczną grę, utrzymując przewagę i odpowiadając szybkimi kontratakami na ataki rywali. Wysoka dyscyplina i determinacja tarnowskiej drużyny pozwoliła im kontrolować przebieg drugiej połowy meczu.

Ostatnie minuty spotkania to czas, w którym Grupa Azoty Unia Tarnów utrzymywała kontrolę nad grą, zdobywając kolejne punkty i zapewniając sobie pewne zwycięstwo. Ostateczny wynik 29-21 potwierdził dominację tarnowskiej drużyny nad Piotrkowianinem.

Wyróżniający się zawodnicy

Patryk Małecki został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu, podkreślając swoją doskonałą formę. Jednak to wspólny wysiłek całej drużyny pozwolił Grupie Azoty Unia Tarnów odnieść kolejne zwycięstwo i zbliżyć się do swoich celów w tej sezonowej rywalizacji.

Grupa Azoty Unia Tarnów: Patryk Małecki, Paweł Kazimier – Paweł Podsiadło 9, Aliaksandr Bushkou 5, Vladyslav Parovinchak 5, Michał Słupski 4, Konrad Wątroba 3, Albert Sanek 2, Korneliusz Małek 1, Jakub Adamski, Przemysław Mrozowicz, Jakub Sikora, Jakub Tokarz.