„Oddychając Górami” – wystawa fotografii Krzysztofa Madeja

Strona główna » Kultura » „Oddychając Górami” – wystawa fotografii Krzysztofa Madeja

Od piątku 5 kwietnia do końca miesiąca, Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie, przy ul. Krzyskiej 116, staje się miejscem spotkania z majestatem gór. W godzinach pracy biblioteki, zapraszamy do podziwiania wystawy fotografii Krzysztofa Madeja „Oddychając górami”.

Ekspozycja składa się z 14 barwnych fotografii, ukazujących niezwykłe krajobrazy górskie. Większość z nich została uchwycona w Tatrach Słowackich podczas wycieczek: od Hrebienioka do chaty Téryho, przez Zbójnicką Chatę na Rohatkę, aż po szlak z Chaty pod Soliskiem w kierunku Bystrego Przechodu.

Historia przygód i pasji

Warto zaznaczyć, że ta ekspozycja ma bogatą historię. W czerwcu 2022 roku prezentowano ją w ramach projektu „Wernisaże dzień po dniu” OtwARTej Pracowni Fotograficznej Tarnowskiego Centrum Kultury. Natomiast w październiku ubiegłego roku, znalazła się w formie multimedialnej w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury „Stara Kopalnia”. Niektóre z zaprezentowanych fotografii zdobyły uznanie, w tym zdjęcie tatrzańskiego lisa, które otrzymało wyróżnienie w konkursie Fotosnajper 2020.

Krzysztof Madej, autor tych niezwykłych obrazów, to nie tylko pracownik samorządowy, ale również aktywny członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Oddział Ziemi Tarnowskiej” oraz Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Już od 1976 roku jest przodownikiem turystyki górskiej PTTK na Beskidy Zachodnie, a od 2023 roku instruktorem fotografii krajoznawczej PTTK. Poprzez swoją pasję do fotografii, łączy miłość do gór z dokumentowaniem piękna przyrody.

Ta ekspozycja powstała dzięki owocnej współpracy z Tarnowskim Towarzystwem Fotograficznym, które kontynuuje jego misję odkrywania i uwieczniania piękna otaczającego nas świata.