Prezydent na dożynkach

Strona główna » Wiadomości » Prezydent na dożynkach

Para prezydencka wzięła udział w gminnych dożynkach w Tarnowie. Andrzej Duda w towarzystwie małżonki wręczył dyplomy laureatom konkursu na najpiękniejszy wieniec, a także odwiedził stoiska z regionalnymi produktami.
Na prezydenta Andrzeja Dudę i jego żonę, Agatę Konrhauser-Dudę na stadionie w Zbylitowskiej Górze czekali samorządowcy i mieszkańcy, którzy przywitali gości oklaskami. Na początku para wzięła udział w obrzędach ludowych, później zaś wręczyła dyplomy laureatom konkursu na najpiękniejszy wieniec. Pierwsze miejsce zajęli reprezentanci miejscowości Jodłówka-Wałki, drugie – mieszkańcy Błoni, zaś trzecie – drużyna z Poręby Radlna.

Prezydent docenił rolników

Prezydent Andrzej Duda podczas przemówienia docenił pracę rolników. Za godne podziwu uznał, że nadal produkują oni dobrej jakości żywność, która zachowuje walor swojskości, a jednocześnie podbija kolejne rynki eksportowe. Podziękował także rolnikom za codzienną pracę i zachowanie tradycji oraz obyczajów, przejawiających się choćby w ramach kół gospodyń wiejskich.