Majówka w Tarnowie

Strona główna » Wiadomości » Majówka w Tarnowie

Urząd Miasta Tarnowa we współpracy z prezydentem Tarnowa, Romanem Ciepielą, serdecznie zaprasza mieszkańców na wyjątkową serię wydarzeń, które odbędą się podczas majowego weekendu. To cztery okazje do wspólnego świętowania, integrowania się i celebracji wartości, które są nam wszystkim bliskie.

30 kwietnia: Potańcówka na Rynku – 20 lat w Unii

Rozpocznijmy majówkę od radosnej atmosfery na tarnowskim Rynku. 30 kwietnia o godzinie 19:00 będziemy celebrować dwudziestą rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Na uczestników czekają potańcówki oraz pokazy formacji Studia Tańca Honorata. To nie tylko okazja do tańca, ale także do refleksji nad naszym wspólnym rozwojem i przyszłością w Europie.

1 maja: Hymn UE na Gitarach Elektrycznych

Następnego dnia, o godzinie 19:00, na balkonie Pasażu Odkryć od strony Rynku, dwaj utalentowani muzycy z Tarnowa, Jakub Odbierzychleb i Aleksander Szkop, zabrzmią hymn Unii Europejskiej, grając na gitarach elektrycznych. To niezwykłe połączenie muzyki z ideą jedności i współpracy międzynarodowej.

2 maja: Dzień Flagi

Dzień później, o godzinie 9:00, przy Grobie Nieznanego Żołnierza, uczcimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczyste podniesienie flagi na maszt przez Kompanię Honorową XVI LO im. Armii Krajowej będzie wyrazem naszego szacunku i patriotyzmu, a także szansą na refleksję nad wartościami, jakimi się kierujemy.

3 maja: Rocznica Konstytucji

W dniu 3 maja, w 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Tarnów będzie świętował swoją historię i ducha niepodległości. Rozpoczniemy od mszy św. w katedrze o godzinie 12:00, a następnie wyruszymy na przemarsz pod Grób Nieznanego Żołnierza przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Grupy Azoty S.A o godzinie 13:00. Tam przedstawiciele samorządu złożą kwiaty o godzinie 13:15. Po uroczystościach zaplanowany jest koncert zespołu Leliwa Jazz Band w Amfiteatrze Letnim o godzinie 14:00. To nie tylko święto narodowe, ale także okazja do zjednoczenia się w dążeniu do wspólnych celów i wartości.

Dołączmy do tych wyjątkowych wydarzeń, celebrować razem ducha jedności, wolności i wspólnoty naszego miasta. Niech majówka w Tarnowie będzie czasem radości, integracji i wzajemnego szacunku.