Maciej Gładysz reprezentantem Polski na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA

Strona główna » Sport » Maciej Gładysz reprezentantem Polski na Igrzyskach Sportów Motorowych FIA

Maciej Gładysz, młody i utalentowany kierowca, został wybrany przez Polski Związek Motorowy do reprezentowania Polski na trzecich Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games. Ten prestiżowy event odbędzie się w październiku na torze imienia Ricardo Tormo w hiszpańskiej Walencji.

Duma i zaangażowanie

Po ogłoszeniu swojego powołania do reprezentacji Polski, Maciej Gładysz wyraził swoją dumę i wdzięczność za tę szansę. „Jestem bardzo dumny i wdzięczny za powołanie do Reprezentacji Polski na tak wyjątkowe zawody, jak wyścigi Formuły 4 podczas Igrzysk Sportów Motorowych FIA Motorsport Games, które odbędą się w październiku w Walencji” – powiedział Gładysz. Podkreślił również swoje zaangażowanie w reprezentowanie kraju na międzynarodowej arenie oraz swoją determinację, aby jak najlepiej zaprezentować biało-czerwone barwy.

Wyjątkowe wydarzenie sportowe

Igrzyska Sportów Motorowych FIA Motorsport Games to wyjątkowe wydarzenie, w którym uczestniczą reprezentacje z różnych krajów, rywalizując w różnorodnych konkurencjach motoryzacyjnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23-27 października, a Polska będzie miała 14 reprezentantów rywalizujących w 10 konkurencjach. Maciej Gładysz, mający zaledwie 15 lat, będzie jedynym Polakiem startującym w wyścigach Formuły 4.

Przed Igrzyskami Sportów Motorowych, Maciej Gładysz będzie miał intensywny sezon startów w mistrzostwach Hiszpanii. Mimo tego, że przed nim wiele wyzwań, z niecierpliwością oczekuje rywalizacji w Walencji. „Nie mogę doczekać się rywalizacji w Walencji razem z całą Reprezentacją i startu z Orłem na piersi. Zrobię wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować biało-czerwone barwy i dać polskim kibicom jak najwięcej radości” – zapewnia Gładysz.

Sukcesy w karierze

Maciej Gładysz rozpoczął swoją karierę w kartingu, a niedawno przesiadł się do bolidu F4. Już pod koniec ubiegłego roku odniósł sukces, zdobywając tytuł drugiego wicemistrza w cyklu Formula Winter Series oraz triumfując w klasyfikacji debiutantów.

Współzawodnictwo w Igrzyskach Sportów Motorowych FIA Motorsport Games będzie kolejnym etapem w jego młodej, ale obiecującej karierze sportowej.